Ochranné fólie

 
Ochranné fölie na sklo
zabraňují poranění
skleněnými střepy
a jejich úletu.

 

Ochranné fólie jsou určeny pro skleněné plochy kterým hrozí možnost rozbití (úmyslné nebo neúmyslné) a následná možnost ohrožení skleněnými střepy (např.při spadnutí do potravin) nebo zranění (pořezání) osob, zejména dětí.

 
Ochranné fólie - příklady použití:

Ochranné fólie se nejčastěji aplikují na frekventovaná místa v potravinářství, výrobny potravin a zpracování potravin (uloženo předpisy), ve školkách, školách, nemocnicích, hotelech, ale i v domácnosttech na balkónové dveře, střešní okna apod.
Ochranné fólie - popis:

Tloušťka fólií je 0,1 - 0,2 mm, jsou bezbarvé, nebo barevné (do síly 0,15 mm. stříbro, měď, bronz), UV filtr 96%, zdvojená protioděrová vrstva, šíře fólie 1,524 m.
Ochranné fólie
Způsob instalace:

Na vnitřní stranu skla (z interiéru) pro tloušťku skla 3 a více mm. Určeno pro přirozená hladká skla.
Stupeň odolnosti:

Mechanická odolnost 150-170 N/cm (výrobce).
Osvědčení:

Schváleny Státním zdravotní ústavem pro použití v interiérech.
Výhody:

Účinná ochrana proti "vysypání skla" a následnému zranění nebo pádu střepů do potravin.
Neýhody:

Nelze instalovat na různá "umělá skla" (polykarbonáty, plexiskla, lexany apod.).
Mytí skel:

Skla opatřená fólií se myjí zcela běžným způsobem při použití šampónů, vody, gumových stěrek apod. Nelze používat ředidla, rozpouštědla, agresivní chemické látky a ostré a tvrdé předměty (šroubováky, čistící písek apod.).
Typy fólií:
SMC 4 a SC 4

Síla fólie je 0,1 mm., čirá, UV filtr 96%. Vhodná pro zachování maximálního prostupu světla, na skle prakticky neviditelná.Používá se často k zamezení střepů při rozbití skleněných ploch v potravinářských výrobnách (kontaminace potravin a UV).
SMC 7 a SC 7

Velmi účinná ochranná fólie síly 0,2 mm, bezbarvá, UV filtr 97%, zvláště odolná proti účinkům detonací, zajišťuje zvýšenou ochranu osob před možnosti zranění, či pořezání při tříštění skleněné plochy.
SMS 8

Síla fólie je 0,200 mm., stříbro, současně protisluneční, snížený prostup světla (15%) ,zvýšená odolnost, zvýšená zrcadlivost.
SMB 5 /20 S

Síla fólie je 0,125 mm., stříbro-kouř, snížený prostup světla, zvýšená zrcadlivost.Uvedené barevné reflexní typy jsou vhodné pro prosklená přízemí objektů (nebezpečí např. odletujících kamínků ze silnice apod.). Vzhledem k malé světelné propustnosti doporučujeme použití pro objekty ve kterých se používá celodenně umělé osvětlení (kde není potřeba průhled sklem do objektu a potřeba přirozeného denního světla). Vhodné pro sklady, zázemí obchodů, počítačové sály apod.