Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fölie chrání
skla proti proražení
a chrání i při výbuchu a požáru.
Bezpečnostní fólie - ochrání
vaše zdraví i majetek.
 
Jsme oficálním partnerem firmy INFRASOL a členy nejvyšší katerogie Certifikace - "Zlatý Štít Kvality"
 

Bezpečnostní fólie na okna jsou určeny na prosklené plochy objektů, kde hrozí nebezpečí loupeže, či jiné možnosti napadení skleněné plochy. Ochrana skla před přírodními pohromami (krupobití, vichřice apod.). Bezpečnostní fólie zabraňuje nebezpečí zranění a pořezání skleněnými střepy, vyplavení a poškození interiéru, chrání před výbuchy a požáry zvenčí (zápalná láhev apod.).

 
Bezpečnostní fólie na okna, jsou speciální vysoko-pevnostní fólie. Tyto bezpečnostní fólie do oken je možné instalovat na rovné tabulové sklo od tloušťky 3 mm. Jedná se o bezpečnostní fólie na ochranu skleněných ploch, které v maximální míře zvýší pevnost skla proti proražení. Naproti tomu ochranné fólie chrání pouze proti odletu skleněných střepů. Bezpečnostní folie mají pevnostní atesty i certifikáty a splňují nejvyšší normy zabezpečení skel dle norem EU. Bezpečnostní fólie a elektronická zabezpečovací signalizace, jsou nejlepší ochranou proti násilnému vniknutí do objektu.
Bezpečnostní fólie dodáváme v nejvyšší kvalitě materiálu i montáže.
 
Příklady použití bezpečnostní fólie: 
Okna a výkladce obchodů, okna a prosklené dveře rodinných domů, úřadů, bank, nemocnic, počítačových sálů,výrobních hal, bytů (balkonů), střešní okna a všude tam, kde je požadována bezpečnost odolnosti prosklení vůči proražení skla. Je nutné použít  atestované bezpečnostní fólie SCX nebo SMC AX, které vyhovují požadavkům normy DIN EN 356 E.
 
Popis bezpečnostní fólie:
Tloušťka fólie bezpečnostní fólie je 0,30 mm. Je bezbarvá, UV filtr zachytí až 98% škodlivého UV záření, zdvojená protioděrová vrstva, šíře fólie 1,524m., nebo speciálně 1,83m.
 
Způsob instalace bezpečnostní fólie:
Bezpečnostní fólie se aplikují na vnitřní stranu skla (z interiéru) pro tloušťku skla 3 a více mm.
 
Osvědčení - atesty bezpečnostní fólie:
Při instalaci bezpečnostní fölie na rovné tabulové sklo minimální tloušťky 3 mm je atestována odolnost dle DIN-EN 356 E:  P- 2. Vydáváme prohlášení o shodě. Bezpečnostní fólie na okna je schválena Státním zdravotní ústavem pro použití v interiérech.
  
Výhody bezpečnostní fólie:
Bezpečnostní fólie na okna je vysoce odolná  folie proti napadení a proražení. Odolává výbuchu a střelbě. Chrání životy, zdraví a majetek ! Lze aplikovat kdykoli dodatečně na stávající skleněné plochy. Nainstalovaná bezpečnostní fólie nevzbuzuje pozornost-neláká zloděje. UV filtr ochraňuje interiér a osoby před škodlivým UV zářením.
 
Nevýhody bezpečnostní fólie:
Bezpečnostní fólie nelze aplikovat pro skla menší tloušťky než 3 mm. Bezpečnostní fólie Nelze instalovat na různá "umělá skla" (polykarbonáty, plexiskla, lexany apod.).
 
Mytí skel bezpečnostní fólie:
Skla na kterých je nainstalována bezpečnostní fólie se myjí zcela běžným způsobem při použití šampónů, vody, gumových stěrek apod. Nelze používat ředidla, rozpouštědla, agresivní chemické látky a ostré a tvrdé předměty (šroubováky, čistící písek apod.).
 
Bezpečnostní fólie na okna - film: 
Podívejte se na video zde , nebo na video v pravé horní části této stránky ! 
 sklo opatřené bezpečnostní fólií po útoku zápalnou lahví 
 Účinky "Molotovova koktejlu" na skle sklo opatřené bezpečnostní fólií po útoku zápalnou lahví.
napadení výkladce s fólií vandaly nebo demonstranty
Napadení výkladce s bezpečnostní fólií vandaly nebo demonstranty.
 
Bezpečnostní fólie - popis
 
Sklo je tvrdý materiál, ale bohužel křehký. Proto právě prosklené plochy oken a dveří bývají nejzranitelnějšími místy obydlí a zloději toho často využívají. Bezpečnostní fólie jim to však velmi znesnadní, protože při vloupání do objektu znamenají přibližně stejnou překážku jakou jsou pevné kovové mříže. Tyto bezpečnostní fólie jsou zkonstruovány tak, aby držely pohromadě skleněné střepy i poté, kdy už došlo k rozbití skla. Prorazit je, aby vznikl ve skle otvor, je stejně obtížné jako přepilovat mříže. Bezpečnostní fólie navíc poskytují i ochranu před zraněním skleněnými střepy osoby, která do skla nechtěně silně narazí.
Z tohoto důvodu se bezpečnostní fólie používají i na skla aut, autobusů i vlaků. Další výhodou bezpečnostní fólie je i ochrana proti škodlivému UV záření. Okenní fólie dokáží odfiltrovat až 98 % UV záření. Tím současně chrání vybavení interiéru (obrazy, koberce, nábytek atd.) proti vyblednutí barev. Povrch fólie jna okna e opatřen ochrannou vrstvou proti poškrábání. Údržba okna s fólií je obdobná jako při čištění běžného skla. Nesmíme pouze používat abrazivní čisticí prostředky, tvrdé kartáče a stěrky.
 
Neviditelná zábrana
 
Bezpečnostní fólie chrání před úrazem i děti. Jak to, že se z křehkého skla stane díky tenké čiré fólii téměř neprorazitelná zábrana? Tajemství spočívá v technologii výroby bezpečnostních fólií. Jsou totiž vyráběny laminováním několika vrstev polyesterových filmů o tloušťce 0,1 až 0,3 mm se speciálně vyvinutou vrstvou lepidla. A právě lepidlo na dvou či třívrstevném kompletu filmů zajišťuje pružnost a soudržnost při úderu do jinak křehkého skla. Rovnoměrně a po celé ploše skleněné výplně působící lepidlo na několikavrstevné fólii udrží i po rozbití sklo pohromadě.
Všechny typy bezpečnostní fólie na okna se instalují na vnitřní stranu prosklené plochy. Na skleněnou plochu se nanese emulzní film a stěrkou se fólie vyhladí. Speciální lepidlo, kterým je fólie opatřena, se aktivuje tlakem při vyhlazování stěrkou. Doba zrání lepidla se po aplikaci pohybuje dle okolní teploty od 2 do 6 týdnů. Takto instalovaná čirá neviditelná bezpečnostní fólie dokáže sklo velmi zpevnit a udrží ho i po silném úderu vcelku, aniž by vznikly ostré úlomky a střepy.
Novým trendem je aplikace bezpečnostních fólií pro ochranu před účinky tlakové vlny při explozi nebo při větrné bouři.
 
Chcete poradit ?
 
Samozřejmě vám rádi poradíme s výběrem vhodné folie a bezplatně vypracujeme cenovou nabídku. Někdy se vyplatí poradit se i s pojišťovacím agentem. Některé pojišťovny totiž požadují zabezpečení oken, která jsou umístěna do 5 m nad povrchem země, aby byla vybavena buď mřížemi, anebo bezpečnostní fólií. Bezpečnostní fólie na sklo mají zásadní výhodu oproti mřížím v tom, že se snadno a čistě instalují, nehyzdí objekty i jsou levnější. Pro tyto případy je nutné, aby bezpečnostní fólie vyhověla zkoušce odolnosti proti proražení dle Evropské normy DIN EN 356E. U kvalitních značkových fólií je tato zkouška samozřejmostí.
Zásadní výhodou instalace bezpečnostní fólie je možnost úpravy libovolného stávajícího zasklení bez nutnosti stavebních a konstrukčních úprav okenních rámů a zasklení. Instalace se provádí z interní (vnirřní) strany zasklení. Bezpečnostní fólie jsou čiré s propustností více jak 80 % denního světla. Jejich použití nemění vizuální vzhled původního zasklení pouze mechanicky zpevňuje prosklení oken.
 
JAK NA TO
- Bezpečnostní fólie si sice můžete nalepit svépomocí, ale vyžaduje to značnou zkušenost, vybavení potřebnými nástroji a roztoky i praxi. Za kvalitu výlepu a případné poškození materiálu si odpovídáte sami. Vyplatí se tedy, obrátit se na profesionály.
- Pokud chcete na skleněných vchodových dveřích s instalovanou bezpečnostní fólii dosáhnout efektu zrcadla, je zapotřebí ještě aplikovat i reflexní fólii z řady naší nabídky. Aplikace dvou typů okenní fólie na jedno sklo je standardní.
 - Bezpečnostní fólie si můžete pořídit i v zimě. Nalepují se z vnitřní strany zasklení. Instalovat se můžou bez problemů do teploty interiéru 7 °C.
 - Je-li instalační plocha větší než dané rozměry bezpečnostní fólie , je možné nalepit fólie s napojením. Napojení lze volit horizontální nebo vertikální a nemá vliv na deklarované vlastnosti.
Okenní fólie jsou vyrobeny z polyesterového nehořlavého materiálu. V kontaktu s přímým plamenem nebo vysokou teplotou se okenní fólie škvaří, ale nehoří. Při teplotě nad 260 °C se taví, ale nehoří. Při vzniku požáru sklo drží pohromadě a zamezují přístup vzduchu. Proto bezpečnostní fólie mají i protipožární charakter.
Oprýskáné rámy oken před výlepem bezpečnostní fólie na okna natřete. Skla není potřeba nijak upravovat. Pokud okna nejsou extrémně špinavá, není nutné je před aplikací umývat. Technici skla před instalací důkladně očistí. 
Bezpečnostní fólie - atesty
 
Mechanická odolnost bezpečnostní fólie bývá testována podle evropské normy EN 356. Pro kategorii odolnosti P2A se pouští ocelová koule o hmotnosti 4,11 kg volným pádem z výšky tří metrů na vzorek skla s bezpečnostní fólií. Na každý vzorek se nechá koule dopadnout třikrát. Výsledek zkoušky je považován za vyhovující, pokud vzorek nebude proražen, tj. koule jím nepropadne.
 
Evropskou zkušební normou ke klasifikaci odolnosti zasklení proti bočnímu nárazu je EN12600. Zkouška probíhá tak, že svisle upevněný zkušební vzorek bezpečnostní fólie na skle je atakován volným kyvem nárazového tělesa, které se skládá ze dvou pneumatik se závažím. Celková hmotnost nárazového tělesa je 50 kg.
Bezpečnostní fólie na oknech ochrání skla před vandaly a zloději.