Fólie na polykarbonáty

Exteriérové solární
fólie představují
nejvyšší proti-sluneční
účinek.

Exteriérové solární fólie jsou vyráběny z opticky čistého polyesteru o tloušťce 50 mikrometrů a speciálně upraveny tak, aby v maximální míře odrážely sluneční energii a odolávaly negativnímu působení vlivů venkovního prostředí. Jedná se o velmi účinnou ochranu před nežádoucími účinky tepelné složky slunečního záření, která při výborném koeficientu stínění, propouští dostatečné množství světla.

 

Aplikace:

Aplikuje se zásadně na venkovní stranu zasklené plochy. Fólie mají příjemné zabarvení. Instalují se zejména na místa, kterými dochází k přehřívání interiérů budov (výrobních hal, kanceláří atd.)Tyto folie zadrží (odrazí) až 79% solární energie.Působí prakticky jako levná pasivní klimatizace.Okraje venkovní fólie (u rámu) se musí chránit bezbarvým tmelem.
Exteriérové fólie:

Představují nejvyšší proti-sluneční účinek. Sluneční paprsky dopadají přímo na fólii (ještě před vstupem do polykarbonátových nebo akrylátových ploch (systému). Exteriorní fólie svojí reflexí sluneční paprsky bezprostředně odrážejí aniž by prohřívaly podkladovou vrstvu a tím je proti-sluneční ochrana pomocí okenních fólií nejúčinnější. ( V Itálii, Řecku a v dalších zemí se používají předsazené proti-sluneční zábrany opatřené exteriorními fóliemi).
M - 20 XT

stříbrná silně zrcadlová tmavá fólie s nejvyšší účinností proti slunečnímu horku - vhodná pro výrobní haly a velké prosklené plochy.
M - 40 XT

stříbrná mírně zrcadlící středně tmavá - vhodná pro kanceláře, učebny, do bytů a všude tam, kde je zapotřebí dostatek světla.
NC - 20 XT

lesklá šeď tmavá (niklchrom) - vhodná pro počítačové sály a komerční objekty, kde nevadí větší zastínění (vysoká životnost).
NC - 35 XT

lehce lesklá šeď (niklchrom) středně tmavá doporučujme pro kanceláře, restaurace, hotely, byty, vily, rodinné domy apod.(vysoká životnost).
Výhody:

Lze aplikovat kdykoli dodatečně na stávající polykarbonátové plochy.
Upozornění:

Po instalaci fólií na polykarbonáty a akryláty se mohou pod nainstalovanou fólií objevit drobné plynové bublinky v důsledku vyvíjecích se plynů z některých polykarbonátových a akrylátových materiálů nebo v důsledku nerovností povrchů těchto materiálů. Tento případný jev nesnižuje v žádném případě funkčnost ani účinnost solárních fólií.Po instalaci fólie je nezbytné ochránit její okraje silikonovým tmelem.
Údržba:

Při čištění exteriérové fólie nesmí být použity abrazivní čistící prostředky, tvrdé kartáče a stěrky. Postačuje roztok vody s mírným čistícím prostředkem, které neobsahuje ketony či aceton. Pro odstranění pevných nečistot lze použít měkkou utěrku. Čištění lze provést při mírném tlaku i strojovým odstřikem.