Protisluneční fólie

Protisluneční fólie  chrání
interiér před přímými
slunečními paprsky a zabraňují
přehřívání interiérů.

Protisluneční fólie na okna zamezuje přehřívání interiéru slunečním vedrem. Fólie proti slunci velmi výrazně odráží a pohlcují tepelnou sluneční energii a snižují tak teplotu v interiéru.  Tyto protisluneční fólie jsou velmi účinné okenní folie proti slunci a instalují se na venkovní stranu oken hlavně proti slunečnímu vedru – protisluneční fólie, nazývané také jako solární fólie zadržují zdraví škodlivé UV záření a omezují blednutí zařízení interiérů. Novým typem jsou exteriérové solární fólie. Můžeme nabídnout i protisluneční fólie, které svým zabarvením a dalšími vlastnostmi odpovídají požadavkům památkových úřadů pro použití těchto fólií.
 

 

Protisluneční fólie na okna - zabraňují přehřívání interiérů

    Zadržují tepelnou složku slunečního záření dopadající na prosklené plochy budovy
    Zmírňují tepelné účinky slunečního záření na lidský organizmus a interiéry
    Snižují hodnotu součinitele tepelného prostupu „k"
    Snižují tepelné ztráty budovy prosklenými plochami          
    Šetří energetické náklady na vytápění
    Snižují energetické náklady klimatizačního systému
    Zvyšují estetickou úroveň budov i vnitřních prostor
    Okenní fólie ve všech svých modifikacích pohlcují až 99% škodlivého UV záření a tím výrazně potlačují blednutí barev materiálů
    Zajišťují zdravé prostředí a pohodu pro osoby v interiéru
    Zamezují zranění osob střepy při rozbití skla
    Vytvářejí velmi příjemné a klidní prostředí vnitřních prostor, čímž zvyšují pracovní výkonost

 
     Protisluneční fólie
jsou určeny pro instalace na okna kanceláří, obchodů,rodinných domů, bank, institucí, hal, restaurací, hotelů,
bytů (zasklených lodžií), na střešní okna, zimní zahrady, atd.Protisluneční (solární) fólie jsou nainstalovány na
statisících budovách v celém světě a od roku 1992 se začaly instalovat i v České republice.
    Folie proti slunci - popis:
Tloušťka proti-sluneční fólie je dle typu 0,03 - 0,055 mm., jsou barevné (stříbro, bronz, šeď, niklchrom), s různým stupněm reflexe a různým stupněm prostupu světla. UV filtr zachytí 98- 99% UV. Mají zdvojenou proti-oděrovou vrstvu. Šíře fólie je 1,524 m. Jsou velmi elegantní.

 
 Fólie proti slunci - nereflexivní:

 Nereflexivní typy fólie proti slunci jsou především určeny pro skla automobilů. Na budovy se jejich použití nedoporučuje vzhledem k jejich vysoké pohltivosti energie (absorpce). S pohltivostí fólie souvisí řada problémů především přehřívání skla a z toho pramenící zvýšená roztažnost která může v konečném důsledku způsobit prasknutí skla. V případě nutnosti instalace tohoto druhu fólií (např.na historické budovy kde je nutno zachovat původní vzhled bez použití zrcadlového efektu apod.) je zapotřebí provést výpočet rizikovosti prasknutí skel po zjištění způsobu a velikosti prosklení i polohy.

 
Protisluneční fólie - reflexivní:

Protisluneční fólie mají různé stupně reflexe, prostupu světla, absorpce a barvy. Vzhledem k těmto různým vlastnostem je možno docílit (při odborné znalosti) co nejvyšší uspokojení potřeb našeho zákazníka. U silně reflexních typů fólií je možno docílit efektu neprůhlednosti do interiéru z venku (zrcadlo) a nerušený výhled z místnosti ven.
Fólie proti slunci - dělení:
Interiérové protisluneční fólie:

Na vnitřní stranu skla (instalují se na vnější okno zevnitř).
Exteriérové protisluneční fólie:

Na vnější stranu skla (zejména vhodné pro dvojitá skla-"ditermy") z exteriéru.
Proti-sluneční fólie
Protisluneční fólie interiérové (vnitřní):

Tyto sluneční fólie chrání vnitřní prostory budov před účinky slunečního záření (zadržují až 78%sluneční energie). Současně snižují tepelné ztráty okenní plochou v zimě a zabezpečují pasivní klimatizaci. Absorbují až 98% škodlivého ultrafialového záření, podstatně omezují vyblednutí zařízení interiérů a zboží.Šetří energii, vytváří příjemné prostředí a zlepšují vzhled budov.

Používají se především na výlohy na ostatní jednoduchá skla a na špaletová okna (na venkovní sklo zevnitř). Oblíbené typy protislunečních fólií vnitřních jsou typy Silver 35 a M 40.  Dražší avšak prvotřídní sputter fólie Power 50 a Power 75 disponují při vysokém prostupu světla výborným proti-slunečním výkonem (při instalaci na vnější sklo zevnitř). Při náhodném neúmyslném rozbití snižují možnost zranění pořezáním. UV filtr ochraňuje interiér před škodlivým UV zářením. Protisluneční fólie dodají oknům (a tím i celému objektu) efektní vzhled - lehký, neutrální zlatostříbrný nádech. Jsou velmi světlé a tudíž propouští dostatek světla. Navíc v zimním období zabraňují úniku tepla.

Uvedené protisluneční fólie jsou žádané pro komerční objekty, výrobní haly, kanceláře, restaurace, hotely, byty,rodinné domy a všude tam, kde je zapotřebí snížit teplotu způsobenou slunečním zářením.

    Další druhy a typy fólií naleznete v odkazu: TECHNICKÁ DATA
Protisluneční fólie exteriérové (venkovní):

Venkovní protisluneční fólie na okna , představují nejvyšší proti-sluneční účinek na nerozebíratelných dvojsklech (ditermy). Sluneční paprsky dopadají přímo na fólii (ještě před vstupem do skla (proskleného systému). Exteriorní fólie svojí reflexí sluneční paprsky bezprostředně odrážejí a tím je proti-sluneční ochrana pomocí solárních okenních fólií nejúčinnější. Tyto elegantní fólie proti slunci v létě významně zlepšují pracovní podmínky vysokým omezením průniku tepla do objektu. Umožňují výrazně snížit náklady na klimatizaci. Ve dne téměř zamezují průhledu do objektu. Omezují oslnění. Vhodné jsou zejména na izolační dvojskla, ale díky vysoké absorbci se nehodí na bezpečnostní vrstvená skla (např. Connex). Propouštějí méně než 1% UV záření. Kromě ochrany zdraví omezují šisování textilií, nábytku i barev uměleckých děl.( V Itálii, Řecku a v dalších zemích se používají skleněné předokení skleněné proti-sluneční zábrany opatřené exteriorními fóliemi).

Exteriérové (vekovní) fólie nelze instalovat v zimě a při nepříznivém počasí (déšť, vítr) !
Nevíce žádané venkovní protisluneční fólie:

Silver 15 XT a M 20 XT -  stříbrná silně zrcadlová (reflexní) tmavá fólie s nejvyšší účinností proti slunečnímu horku (zadrží až 80% sluneční energie) - vhodná pro výrobní haly a velké prosklené plochy. Tento typ fólie se též používá pro zabránění pohledu dovnitř (zvenku vzniká stříbrné zrcadlo) a umožnění výhledu ven. Například restaurace, potravinářské výrobny atd.) Propouští 20% viditelného světla.

Silver 35 XT, Silver 50 XT, M 40 XT, REX 50 -  stříbrná mírně zrcadlící se fólie středně tmavá, vhodná pro kanceláře, učebny, do bytů a všude tam, kde je zapotřebí dostatek světla. Její účinnost je velmi markantní.

plavecké areály rodinné domy výrobní haly kanceláře budovy

Protisluneční fólie zpříjemní parné dny v kanceláři i doma

Nasát energii ze sluníčka je potřeba. Velké horko v létě ale dokáže být i nepříjemné. Kdo není zrovna u vody nebo s drinkem v ruce pod slunečníkem, ale třeba za okny kanceláře, tak doslova trpí. Jednoduchým a levným řešením je instalace fólie proti slunci na sklo okenní tabule.

Protisluneční fólie

Protisluneční fólie  chrání interiér před přímými slunečními paprsky. Dokáže zadržet až 80 % slunečního záření a brání tak přehřívání místností.Zajišťuje "Pasivní klimatizaci" místností.
Šest důvodů pro protisluneční fólie

1. Zabraňuje přehřívání interiéru.

2. Příjemně rozptyluje světlo.

3. Zajišťuje soukromí.

4. Snižuje náklady na klimatizaci.

5. Zlepšuje tepelnou izolaci oken v zimních měsících. Dokáže zadržet až 20 % unikajícího tepla.

6. Zadržuje UV záření.

Protisluneční fólie jsou vhodné tam, kde není zabudovaná klimatizace. Tam kde naopak zabudovaná je, fólie sníží náklady na provoz a zabrání pronikání přímých slunečních paprsků (sníží prostup tepla až o 80 %).

Protisluneční fólie. Fólie proti slunci                             

Obecně platí: čím tmavší jsou folie, tím větší je protisluneční účinek. Na povrchu jsou všechny vybaveny vrstvou odolnou proti poškrábání a UV filtrem.

Jestliže nechceme pořizovat drahou a na provozní náklady náročnou klimatizační jednotku, postačí protisluneční fólie. I v případě, že klimatizaci již máte, podstatně se sníží náklady na její provoz a tak se vložená investice za fólie proti slunci  brzy vrátí.
Dvě varianty

Protisluneční fólie se dodávají, jak je již výše uvedeno, ve dvou variantách: vnitřní (interiérové) a venkovní (exteriérové). Výběr vnitřní nebo venkovní fólie je závislý na druhu zasklení oken. Na jednoduchá skla se používají fólie vnitřní, venkovní fólie jsou určená pro dvojskla nebo trojskla.

Okenní fólie

Fólie lze použít na všechny typy stávajících oken, není potřeba jejich výměna. Cena se pohybuje kolem 720 korun za metr čtvereční včetně montáže (bez DPH).

Oba typy sluneční fólie lze použít na všechna provedení stávajících oken, nejsou nutné výměny oken nebo stavební úpravy. Fólie Vám nainstaluje profesionálně naše firma, včetně přípravy podkladu, který musí být naprosto čistý.
Vybíráme jen to nej ...

    Protisluneční fólie rozptylují světlo a dodávají oknům pěkný lehce kovový vzhled.

    Design fólií je různý: dodávají se v několika odstínech (např. stříbrná, šedá, bronzová) a tmavostech (20-75 % propustnosti viditelného světla).

    Čím je fólie sytější (tmavší), tím větší je protisluneční účinek.

    Všechny fólie jsou vybaveny UV filtrem, takže chrání textilie, nábytek i malby v interiéru před vyblednutím. Rovněž mají na povrchu vrstvu odolnou proti poškrábání.

    Je jasné, že fólie jsou vlivem tepla silně namáhány, proto doporučujeme instalaci námi dodávaných kvalitních značkových fólií, které dlouho vydrží. Okenní fólie s podezřele nízkou cenou se po čase začnou z oken odlupovat a ztrácet barvu.

    Proto se obloukem vyhněte všem pochybným prodejcům a raději si vybereme profi firmu s dobrou referencí.

    Běžná cena kvalitní exteriérové protisluneční fólie včetně instalace se pohybuje okolo 720 Kč za metr čtvereční bez DPH.